Kontaktujte nás
info@realityturecko.cz
Mobil: 602 974 962
Další kontakty
Video
turecko-video-s
Virtuální mapa Alanye
Virtuálni-prohlidka-Turecko-s

ČLÁNEK VYŠEL V LIDOVÝCH NOVINÁCH, 2014

VE ZRALÉM VĚKU

Čím dál tím více českých seniorů tráví důchod v zahraničí

Senioři ze západní a především severní Evropy si již dávno zvykli stěhovat se na stáří za teplem na jih. Přívětivé počasí a slunce je příjemným zpestřením stáří a i finančně vyjde život v jižních krajinách často velmi výhodně. S tím, jak roste životní úroveň v Česku, přichází trend stěhování za teplem i k nám. Velmi oblíbenou destinací je především Turecko.

Luxus za málo peněz

Náklady na život v Turecku jsou podobné nebo nižší než v České republice. Voda a elektřina je tu nepoměrně levnější. Kvalita potravin, jako je ovoce nebo zelenina, je však neskonale vyšší. Český důchod se tak zhodnotí. Pořídit si byt v oblíbené Alanyi, které se přezdívá Kleopatřino pobřeží, lze již od 35.000 eur. Nabídku nemovitostí najdete například na internetových stránkách www.RealityTurecko.cz. Mnoho seniorů si tak plní sen a pořídí si bydlení u vytoužené pláže. Zatímco svůj starý byt přenechávají rodině, investují do nové nemovitosti v zahraničí ve své oblíbené destinaci.

Nová inspirace a aktivní životní styl

Senioři se určitě nemusí bát, že by na tureckém pobřeží byli osamoceni. Ke stáru se sem stěhují důchodci z celé Evropy, čímž se Alanye stala multikulturním centrem s přívětivou atmosférou. Svůj volný čas si můžete zpestřit jazykovými kurzy, kurzy vaření či tance, kde je mnoho příležitostí pro nová seznámení. V neposlední řadě je třeba zmínit, že se v Turecku nachází nespočet antických památek a jet za nimi např. autobusovou dopravou je oproti české komfortnější a levnější.

Žádné starosti

Obavy z vyřízení příslušné administrativy spojené s nemovitostí nejsou na místě. Existují specializované realitní kanceláře, které se zaměřují právě na prodej nemovitostí pro českou klientelu. Nabízejí kvalitní servis i případný český doprovod při procesu koupě. Zároveň nedílnou součástí servisu pro klienta jsou služby i po nabytí nemovitosti do OV a to první rok zcela zdarma. Zajišťují pravidelnou péči o nemovitost, správu účtů za energie nebo asistenci při získání povolení k pobytu. Dokážou pomoci, pokud se něco rozbije a pravidelně nemovitost kontrolují. Na základě dohody s místní univerzitní nemocnicí zprostředkují i rychlou lékařskou péči. Když se vyskytne nějaký nenadálý problém, stačí zavolat a vše potřebné se vyřídí.

Zdraví pro celou rodinu

Plavání v moři, místní klima i středomořská strava má vynikající vliv na kondici a fyzický i duševní stav seniorů, kteří zde pobývají. Na vysoké úrovni je i místní zdravotnictví. Není problém zaletět o Vánocích za příbuznými nebo v létě pohlídat vnoučata u moře. Rodina může kdykoli přiletět za babičkou nebo dědečkem na skvělou dovolenou. Tak vážný krok, jako je investice do nemovitosti v zahraničí, je třeba vždy řádně promyslet. Příklady mnoha spokojených seniorů ukazují, že trávit stáří v teple je ta správná volba pro celou rodinu.